Haber

Sabah saatlerinde kamera karşısına geçen Soylu açıkladı! 300’den fazla gözaltı var

Şanlıurfa’da sabah saatlerinde kamera karşısına geçen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kök Kurutma ve Zincir 2 operasyonlarının detaylarını paylaştı. Bakan Soylu’nun açıklamalarından satır başları şöyle;

“Bir operasyonla yaklaşık 600 grup insansız hava aracı, helikopter ve 21’i narkotik köpeği olmak üzere özel harekat unsurlarımızın yer aldığı bir operasyon gerçekleştirildi. 197 hedefimiz vardı, planlı bir proje olarak takip edilen bir operasyondu. Yaklaşık 4 aydır 182 kişi gözaltına alındı.Hedefimiz Türkiye’nin hemen her ilinde uyuşturucuyu organize eden ve satan uyuşturucu satıcısından organizatörüne kadar her birimizin ağlarını kesmektir. adliyelerimiz ve savcılarımız.

“KAÇINMAK İSTEYENLERE HUZUR VE SIRLARI GÖSTERECEĞİZ”

Bu İmha Operasyonları çerçevesinde tüm dünyanın ve tüm Avrupa’nın teslim olduğu uyuşturucuyu kendi sınırlarımız içinde lanetleyeceğiz. Şanlıurfa’da 3. Köklendirme Operasyonu. Elin kötü olup olmadığını göreceğiz beyefendi ya da değil. Devletin ciddiyetini, gayretini ve kararlılığını gençlerimize bu belayı bulaştırmak isteyenlerin kökünü kazıyarak buradan huzur ve sükuneti kaldıracağız.

SAHTE ALKOL ÜRETEN KİMLER ÜZERİNDE “ZİNCİR 2” ETKİSİ

Bu operasyonların her biri ilmek ilmek aylarca takip gerektirir. Anlık işlemlerle yakaladığımız bayiden organizatöre. Planlı bir operasyon olduğu için tutuklanma oranları çok yüksek. Buradaki amaç arz hattını kesmektir. Bu Şanlıurfa’ya yönelik bir operasyondu. KOM Başkanlığınca Zincirleme 2 Operasyonu. Bu Zincir 2 Operasyonu, üretimden tüketiciye kadar olan zinciri kaçak geçersiz alkol ile deşifre etmek amacıyla gerçekleştirilen ikinci operasyondur. 8 ilde 12 hata kümesi deşifre edildi.

“176 KİŞİ TUTUKLANDI”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu