Haber

Sosyal medya fenomeni 68’inci kattan düştü: ‘Cama vurarak yardım istedi’

Sosyal medyada tehlikeli yerlere tırmanmasıyla tanınan Fransız fenomen, Hong Kong’ta bir gökdelenin 68. katından düştü. 30 yaşındaki Remi Lucidi, 220 metre yüksekliğindeki Tregunter Kulesi’ne tırmanırken düştü. Sosyal medyada ‘Remi Enigma’ olarak tanınan Lucidi’nin olay yerinde yaşamını yitirdiği belirtildi.

Hong Kong yetkililerine göre, akşam saatlerinde binaya gelen Lucidi, güvenlik görevlisine 40. kattaki bir arkadaşını ziyaret ettiğini söyledi. Binada hiç arkadaşı olmadığını doğrulayan güvenlik görevlisinin Lucidi’yi kovaladığı ancak sosyal medya fenomeninin kaçarak asansörle 49 kata çıktığı belirlendi. 49. kata asansörle çıktıktan sonra merdivenleri çıkarak 68. kata çıktığı ve ardından çatıya yöneldiği bildirildi.

‘SAĞLIKLI VE MUTLU OLDU’

Bir görgü tanığı, Lucidi’nin düşmeden önce camlara vurduğunu ve içeri girmek için yardım istediğini söyledi. Lucidi’nin kaldığı pansiyonun sahibi, “Çok sağlıklı ve mutluydu” dedi. Başka bir pansiyon çalışanı, “Nereye gittiğini sorduğumda dağa çıkacağını söyledi” dedi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu