Haber

İsrail’de yapılan ankette Netanyahu’ya büyük şok! Seçim bugün yapılsaydı 14 sandalye kaybedecekti.

İsrail-Hamas savaşı 29’uncu gününde devam ediyor. Günlerdir bölgede saf sivilleri katleden İsrailDün akşam ve bugün Şifa Hastanesi’ndeki ambulans konvoyuna Gazze Cibaliye Mülteci Kampı’nın batısındaki Nasr Çocuk Hastanesi ile BM Filistin Mülteciler Ajansı’na bağlı Fakhoora Okulu’nun girişine saldırdılar. Bölgede olup bitenleri tüm dünya yakından takip ederken İsrailen son yapılan oyAnketin sonuçları öyle ki Başbakan Netanyahu’ya soğuk duş etkisi yapacak…

SEÇİM BUGÜN OLMASA 14 KOLTUK KAYBEDERLER

Ankete göre; İsrailBugün parlamento seçimleri yapılsaydı Başbakan Binyamin Netanyahu’nun partisinin sandalye sayısı 32’den 18’e düşecekti. Ankete göre iktidar koalisyonunun 42, muhalefetin ise 78 sandalyesi var.

DÜNYANIN KONUŞTUĞU KARE

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken dün üçüncü kez İsrail e geldi . Blinken burada savaşı durdurmaktan bahsediyor ve Gazze İnsani yardım sağlanması çağrısında bulundu. İsrail Başbakanı Netanyahu, Blinken’e ateşkesin ancak rehinelerin serbest bırakılması durumunda sağlanabileceğini söyledi.

DUR İPTAL DAVETİ REDDEDİLDİ

Netanyahu, “Blinken’e askeri güç kullanmaya devam edeceğimizi ve rehineler serbest bırakılana kadar ateşkesi kabul etmeyeceğimizi bildirdim” dedi. Blinken, Tel Aviv’de gazetecilere verdiği demeçte, “İsrail’le dayanışma içindeyiz” dedi. İsrail’in Hamas üyelerini bulmasına yardımcı olduklarını belirten Blinken, sivil ölümleri konusunda da İsrail’e ‘Tavsiye’ verdiklerini kaydetti. Blinken daha sonra Hamas’ın elindeki rehineleri Ürdünlü liderler ve bölgesel ortaklarla görüşmek üzere İsrail’den ayrıldı. Blinken’in uçakta çektiği bir kare dünya basınında gündem oldu.

BM OKULUNU VURDULAR

İsrail ordusu, Cibaliye Mülteci Kampı’nda bulunan ve çok sayıda Filistinli sivilin barındığı BM Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı’na (UNRWA) bağlı Fakhoora Okulu’na saldırı düzenledi. Yerel kaynaklar çok sayıda kişinin yaralandığını bildirdi.

SU DEPOLARI VE BALIKÇI TEKNELERİ VURULDU

ABD’nin düşmanlıkları durdurma davetlerine rağmen saldırılarını sürdüren İsrail, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah’ın doğusundaki birçok mahalleye su sağlayan su tanklarını ve Refah kıyısındaki balıkçı teknelerini vurdu. Bombalama sonucu tekneler kül oldu.

haber-aybasti.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu