Haber

Eskişehirli kadınlar depremzede çocuklara kazak, battaniye ve eldiven ördü

Eskişehir’de kurduğu atölyede farklı mesleklerden birçok kişiye eğitim veren girişimci Sema Doyran’ın öncülüğünde gündeme gelen kadınlar, depremden etkilenen çocuklar için örgü kazak, yelek, bebek battaniyesi, bere ve eldiven ördü. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş.

Afetten etkilenen kadınların da aralarında bulunduğu yaklaşık 500 kişinin ağırlandığı “Çocuklar üşümesin diye örüyoruz” etkinliğinde atölyeye gelen katılımcılara ücretsiz iplik ve şiş hediye edildi. Eskişehir Öğretmenevi’nde.

Kadınlar dağıtılan ip ve şişlerle deprem bölgesine gönderilmek üzere kazak, yelek, bebek battaniyesi, bere ve eldiven örmeye başladı.

Sema Doyran, gazetecilere sosyal medya üzerinden kendilerine ulaşanların da örgü işlerini kargo ile atölyeye gönderdiklerini söyledi.

Bugüne kadar kadınların ördüğü yaklaşık 1200 adet eseri Hatay’a göndereceklerini belirten Doyran, “Çocuklar ve uyku arkadaşları için de oyuncak örüyoruz. Örmenin tedavi edici bir yönü var. Depremzedelerin de bir şeylerle eğlendirilmesi gerekiyor. kalplerine dokunmak ve iyi hissetmek için.” söz konusu.

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesindeki evinin depremde hasar görmesi üzerine eşi ve çocuklarıyla birlikte Eskişehir’e gelen Cennet Çelik de bu çalışmada yer almaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.

haber-hopa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu